Jak se zbavit bolesti rovnátek?

Vybrání správných rovnátek

Ahoj, já jsem Lenka. Jsem si jistá, že většina z vás, kdo čtete, jste frustrovaní nebo nervózní z nějakého důvodu souvisejícího s bolestí rovnátek. Představte si, že jsem vám přijel na záchranu! No, možná ne doslova. Ale rozhodně vám mohu pomoci porozumět tomu, jak se vypořádat s tímto problémem. A proč byste mi měli věřit? Je to proto, že jsem si tím sama prošla. Když mi bylo 14 let, musela jsem nosit rovnátka a byla to opravdu bolestivá zkušenost. Ale měla jsem štěstí, že jsem měla svého partnera Václava, který mi pomohl projít touto bolestivou cestou. Ale než se pustíme do bolestivé části, pojďme se zaměřit na začátek - vybrání správných rovnátek.

Péče o ústa

Péče o ústa je základním krokem, který musíme dodržovat, když máme rovnátka. A to neznamená jen čištění zubů. Myslím tím hloubkové čištění celých úst spolu s jazykem a dásněmi. A ano, je to zábavné, protože se tím skutečně zapotíte.

Měkká strava: Jaká je nejlepší pro nnás?

Měkká strava je základním krokem, který musíme dodržovat, když máme rovnátka. Václav mi vždy doporučil měkkou stravu, když mě bolely zuby kvůli rovnátkům. Výběr měkké stravy je něco, co může skutečně zmírnit bolest způsobenou rovnátky.

Správné vyčišťování zubů

Správné čištění zubů je dalším způsobem, jak zmírnit bolest z rovnátek. Mohlo by se zdát, že to není důležité, ale věřte mi, je to jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své zuby, když máte rovnátka.

Použití vosku na rovnátka

Použití vosku na rovnátka je jedna z nejlepších technik, jak se vyhnout bolesti z rovnátek. Václav mi to vždycky připomene, když vidí, že trpím. A víte co? Opravdu to funguje!

Nesteroidní protizánětlivé léky

Pro někoho je bolest z rovnátek skoro nesnesitelná. V takových případech bych doporučila nesteroidní protizánětlivé léky. Ale musíte si pamatovat - je to léčba a nikoli obyčejný lék, který si můžete vzít, kdykoli se vám zachce.

Použití chladu

Chuť na zmrzlinu je něco, co bychom nikdy neodmítly, že ano? A co když vám řeknu, že zmrzlina nejen chutná dobře, ale může také zmírnit bolest z rovnátek? Ano, to je pravda. Chlad usnadňuje zánět a snižuje bolest.

Správné návyky

Na závěr bych chtěla říci, že správné návyky jsou konečným řešením pro bolest z rovnátek. Pokud si osvojíte správné návyky, jako je pravidelné čištění zubů a jazyka, správná strava a používání vosku na rovnátka, pak by vám rovnátka neměla způsobovat bolest.

Lenka Hašková

Lenka Hašková

Jsem odbornice na stomatologii, která miluje pisaní o péči o zuby. Zaměřuji se především na prevenci a správnou ústní hygienu. V současné době pracuji v soukromé praxi v Brně, kde se věnuji pacientům všech věkových kategorií. Moje práce je mým koníčkem a každý den se snažím pomoci lidem zlepšit jejich úsměv.

zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář