Kolik stojí kvalitní mezizubní kartáčky a kde je koupit

Výběr těch správných mezizubních kartáčků

Určitě si pamatujete na dobu, kdy bylo jedinou volbou napumpované vezdejší kartáčky, které by následně museli držet v ústech, zatímco jsme se plížili do postele. Ale jak už to v životě bývá, vše postupně jde vpřed a v dnešní době si můžeme vybírat z mnoha typů mezizubních kartáčků. A ať už dáváte přednost klasickým nebo těm s nano vlákny, je těžké neuznat jejich význam pro naše ústní zdraví.

Já osobně jsem velkým zastáncem těchto malých pomocníků pro naše zubky. Moje zlatá rybka Ema sice nemá žádné zuby, ale věřte mi, že když je vidí v akci, tak by si je také ráda pořídila. Moje mezizubní kartáčky jsou u mě doma na místě číslo jedna. Jednou jsem je dokonce zapomněl vzít na dovolenou a celý den jsem nemohl na nic jiného myslet, než na to, jak si vyčistím mezery mezi zuby. No rozumíte, jak to myslím.

Cena kvalitních mezizubních kartáčků

Je pravda, že cenově jsou mezizubní kartáčky nákladnější než obyčejné zubní kartáčky. Cena se pohybuje zhruba od 100 do 500 korun. Ale nezoufejte, nejde tu jen o vysokou cenu. Pamatujte, že investujete do svého zdraví a prevence je vždy levnější než následná léčba. Moje bichon frisé Max se sice kartáčkům vyhýbá, ale já mu vždy říkám, že šetřit na svém zdraví se nevyplácí. Zatím mě ale nijak neposlechl, ale já mám trpělivost a budu to zkoušet dál.

Přehled dostupných mezizubních kartáčků na trhu

Pakliže jste začátečník v používání mezizubních kartáčků, může být výběr těch správných velmi zmatečný. Jejich nabídka je totiž opravdu široká a design je velmi pestrý. Samozřejmě to má své výhody, protože každý si může vybrat takový, který mu bude nejvíc vyhovovat. Já jsem například nedávno objevil kartáčky s mango příchutí. Zní to sice divně, ale moje chutě a potřeby se s nimi jednoduše sešly.

Ovšem pozor, nejde jen o vzhled a cenu. Musíme dbát především na kvalitu a to, jestli jsou kartáčky dostatečně jemné, abychom si nepoškodili dásně. Pokud například užíváte nějaké léky, které zvyšují krvácení, jako jsem já, je důležité se zaměřit na měkkost kartáčků, aby nezhoršovaly již tak citlivé dásně.

Kde koupit kvalitní mezizubní kartáčky

Rád bych se podělil o několik tipů, kde je možné koupit kvalitní mezizubní kartáčky. Osobně preferuji nákupy online, jelikož je to možnost, jak vyhnout se frontám a ušetřit spoustu času. Ale i když máte raději nákup v kamenných prodejnách, rozhodně nejsou mezizubní kartáčky zboží, které by bylo těžké sehnat.

Internetové e-shopy

Začněme tedy s mým oblíbeným způsobem nákupu, a to jsou e-shopy. Mojí oblíbenou variantou je shopping s Maxem. No ano, Max sice o nakupování moc neví, ale já si to užívám s ním. Sedíme spolu v obýváku, já hledám mezizubní kartáčky a Max mi dělá společnost.Způsob jak příjemně strávit navečer.

Tady vám mohou pomoci různé srovnávače e-shopů, které vám umožní zjistit, jaká nabídka je momentálně na trhu a orientovat se v cenách. Nemusíte se bát, že byste nakupovali něco nekvalitního. Je ovšem dobré si přečíst recenze ostatních zákazníků, kteří daný produkt již koupili a mají tak s ním zkušenosti.

Kamenné obchody

Pokud jste zastánci klasického nákupu v obchodě, tak ani tam není problém sehnat kvalitní mezizubní kartáčky. Jsou k dostání v lékárnách, drogeriích a dokonce i v supermarketech. I tady platí, že byste měli hledat zejména kvalitu a také se podívat na složení produktu. Vždyť víme, že nám to, co je dobré pro naše ústní zdraví, může přinést i radost do každodenního čištění.

A jak je to s mezizubními kartáčky a mými domácími mazlíčky?

Ha, tady jsem se musel zasmát. Můj Max a Ema sice nemají příliš mnoho společného, co se týče mezizubních kartáčků, ale já se rozhodl se s vámi o jednu historku podělit. Jeden den jsem přišel domů a co myslíte, že jsem našel? Maxe, jak si hraje s mým mezizubním kartáčkem! Zatímco já si ho pořídil pro péči o své ústní zdraví, Maxovi posloužil jako skvělá hračka. Éééch, tito naši domácí mazlíčci, co všechno nám nevyvedou!

Tipů není nikdy dost

Je pravda, že už jsem vám toho o mezizubních kartáčcích řekl celkem dost. Ale to je zkrátka proto, že je to téma, které mě baví a kterému věnuji více času, než byste čekali. Je to jako moje koníčky, jako kreslení nebo péče o moji zlatou rybku Emu.

A i když už jsem vám těch tipů dal hodně, mám ještě jeden bonusový. Pokud si kupujete mezizubní kartáčky poprvé, tak se nebojte se zeptat odborníků, jako jsou zubní hygienisté nebo lékárníci. Vždyť vždy nezbytná nápověda je lepší než se snažit všechno zvládnout sám, že? Důležité je, že pečujete o své zubní zdraví a podle mě tohle je ta správná cesta.

Jakub Novotný

Jakub Novotný

Jsem odborník v oblasti stomatologie. Pracuji ve stomatologické klinice v Brně. Baví mě pomáhat pacientům dosáhnout nejlepších výsledků své ústní zdravotní péče. Ve volém čase se věnuji psaní odborných článků o péči o zuby a orální hygienu. Mé další zájmy zahrnují jízdu na kole a malování.

zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář