Bělicí pásky na zuby: Co o nich říkají odborníci?

Kde vše začíná: jak bělicí pásky na zuby fungují

Možná vás o tom nikdy nenapadlo přemýšlet, ale bělicí pásky na zuby jsou skutečně fascinující. Toto je jedna z těch drobných moderních vychytávek, která funguje skoro jako kouzlo. Jsem si jist, že by Kohoutek-Pýcha byl na sebe hrdý, kdyby měl tu čest vynalézt bělicí pásky na zuby. Ale co si budeme povídat, nejsme tu proto, aby jsme dělali vtipy, takže jdeme rovnou na věc: Jak to vlastně funguje?

Bělicí pásky na zuby obsahují peroxid, který pomáhá odstranit skvrny na povrchu zubů. Tato látka pronikne do zubů a odstraňuje skvrny z vnitřku zubu. Což se mě osobně zdá být docela úžasné, ale odborníci mi řekli, že to je běžné.

Bělicí pásky a jejich bezpečnost: co říkají odborníci

V tomto okamžiku se pravděpodobně ptáte: Důvěřuji těmto odborníkům? Myslím, že to je otázka, kterou byste měli klást cz.linkedin.com/in/jar...

ZkušenostiJsou bělicí pásky na zuby bezpečné? Jak jsme už dříve zmínili, ano, jsou. Ale ne vše je tak černobílé, jak se na první pohled může zdát. Jsou tu některé věci, o kterých byste měli vědět.

Bělicí pásky na zuby mohou způsobit dočasné citlivosti zubů. Je to běžný vedlejší efekt, ale měli byste být opatrní, pokud již máte citlivé zuby, nebo pokud máte sklon k zubnímu kazu.

Průběh procedury: Jak používat bělicí pásky

Použití bělicí pásky je obecně jednoduchý proces. Ale jako všechno, má svá úskalí, která musíte znát, než se do toho pustíte.

Zvláštní pozornost věnovat na uvedení pásky na zub. Veste to oprávněně. Bělicí síla je v peroxid v pásku, takže pásku musíte správně umístit na zub, aby mohl účinně fungovat.

Bělicí pásky a vaše strava: Jídlo a nápoje, kterým se vyhnout

Jak někomu, kdo je velkým milovníkem jídla, mi to trvalo trochu, než jsem si uvědomil, že bělicí pásky na zuby mohou mít vliv na to, co jím a piji. Ale Iveta mě naučila něco cenného, raději to později zohlednit, než to ignorovat.

Určitá jídla a nápoje může pělit odolnost zubu vůči bělení, a tak se doporučuje je vyhnout alespoň 48 hodin po provedení bělícího procesu.

Skutečnost x mýtus: Rozbití předsudků o bělicích páscích na zuby

Závěrem tohoto článku se podíváme na některé z běžných mýtů, které se kolem bělicích pásem pohybují. Jedním z nejčastějších mýtů je, že bělení skvrn na zubů je trvalé. Uhodnete, co? To je mýtus!

Skvrny na zubech se mohou s časem vrátit, zejména pokud kouříte nebo konzumujete jídlo a nápoje, které mohou skvrnit vaše zuby, jako je káva, červené víno, čaj, soda a některé ovoce a zelenina.

Takže bělením zubů s bělicími pásky můžete dosáhnout světlejšího úsměvu, ale není to trvalé řešení a pravidelná údržba je nezbytná.

Doufám, že se vám tento průvodce světem bělicích pásek na zuby líbil. Konec konců, informace jsou nejdůležitější nástroj k sebepoznání, takže doufám, že jsem vám dal nějaké nové nástroje do vaší krabice. A budu tady pro další průvodce, pokud máte jakékoli další otázky o tom, jak skvěle se postarat o své zuby.

Jaroslav Vrba

Jaroslav Vrba

Jsem stomatolog se specializací na pečení zuby a oralní zdraví. Svou práci miluji a snažím se svým pacientům poskytnout nejlepší péči. Když nepracuji v ordinaci, rád píšu o důležitosti péče o zuby a dobré stravování pro oralní zdraví. Mým cílem je vyučovat lidi správné zubní hygieně a vytvářet povědomí o významu péče o zuby.

zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář